Thursday 26th March 2009


Race 1 520m 6.41pm
NOVICE MILLENNIUM F4
1 WITHERENS PRINCE N RON BALL
2 RAIL RAIDER N GARY MOORE
3 UNEEK HOPE N RICHARD NELSON
4 FIRE SALE N GARRY GILBERT
5 BOGIE BOMBER N TONY BRETT
6 BOWSER N BARRY DULL
7 BONDI BEAUTY N MATHEW REID
8 MISS AMY JADE N JOHN POLLOCK
9 SHEZ REAL CLASSY N DIANNA BUXTON
10 BETHANGA N JOHN DART

Race 2 520m 7.05pm
5TH GRADE BIG DOG PET FOODS F4
1 VELOCITY THUNDER 5 SHANE ELLIS
2 CHEEKY PRINCE 5 NICK TZOUVELIS
3 LOTS OF MOOLAH 5 CHRISTINE ROBARTSON
4 MAJOR SPIRIT 5 JOHN PAY
5 UNCLE ERNIETTA 5 GLENDA DART
6 DETWIELER 5 ROBERT GALE
7 BEAUTY STATE 5 TROY SHARPE
8 AUNTY JOAN 5 PATRICIA CARRINGTON
9 TENDER LEE 5 MICHAEL THRUPP
10 CAYMAN BALE 5 SANDRA HUNT

Race 3 710m 7.25pm
4/5 GRADE SKY CHANNEL F4 1ST LEG EXT DBL
1 BIKINI BEACH 4 HELEN KEEP
2 UNO PLAY BOY 5 HELEN KEEP
3 GENISTA REIGN 5 NEIL FALLS
4 MITOLO JESTER 5 DARREN RUSSELL
5 BIG DAD 5 NOEL MURDOCH
6 GEMINI TEARS 5 COLIN NOWLAN
7 IRISH FANTASY 5 GARRY GILBERT
8 KILLOUGH ORCHID 5 BARRY MORRIS

Race 4 520m 7.44pm
5TH GRADE GREG BRENNAN F4 2ND LEG EXT DBL
1 CALIFORNIA BLUE 5 CHRISTINE ROBARTSON
2 PADDY BELL 5 PATRICIA CARRINGTON
3 SHANAHAN BALE 5 NICK TZOUVELIS
4 KAY CEE POWER 5 TROY SHARPE
5 REGAL VICE 5 JOHN PAY
6 SHE’S A PENSKE 5 ROBERT GILTINAN
7 BOUNDING 5 FRED CROWTHER
8 AVENUE LAD 5 SANDRA MCSKIMMING
9 HEZA WILD ONE 5 JOHN REIMER
10 WELL 5 GARRY GEARY

Race 5 600m 8.08pm
(BEST 8) “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 BLUEY’S SPIRIT 3 COLIN GRAHAM
2 CODE 3 ROBERT GILTINAN
3 SMART CHOICE 1 ROBERT GILTINAN
4 KATHY’S RECALL 3 MARGARET QUARRELL
Box5 VACANT
6 BLACK RULER 1 REG HAZELGROVE
7 BLACK MONTY 1 THOMAS NOBLE
8 SEMINOLE 3 MICHAEL THRUPP

Race 6 520m 8.28pm
3/4 GRADE JASON’S SOCIAL CLUB CLASSIC F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 MAKUSHLA 4 MICHAEL BRIANT
2 SKY LARKING 3 SANDRA HUNT
3 TOMMY POWER 4 BOB BELFORD
4 PEACH BIKINI 4 GLENDA DART
5 CLASSY CHA CHA 3 NOEL MURDOCH
6 EARTH QUEST 4 THOMAS NOBLE
7 MANHATTAN 3 DARRYL TREMBATH
8 WHIRLY STORM 4 REG HAZELGROVE

Race 7 520m 8.52pm
4/5 GRADE HAWKINS MEDIA SOLUTIONS F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 SIR SHIRAZ 5 THOMAS NOBLE
2 GNARRALOO 5 MALCOLM DAWSON
3 TAWNY SHIRAZ 5 PAUL HILL
4 HEZA MENAGERIE 4 JOHN REIMER
5 GYPSY INDIGO 4 RAYMOND BURMAN
6 OAKLAND SPIRIT 5 GARY CLARKE
7 RED JAZZ 5 SANDRA HUNT
8 STRONG BREEZE 5 REG HAZELGROVE
9 SPIRITUAL CLOUD 5 GLENDA DART
10 MISS SOUTHERLY 5 MICHAEL THRUPP

Race 8 520m 9.12pm
(BEST 8) BRANDONS ELECTRICAL F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 KALLAN BALE 2 NICK TZOUVELIS
2 ELMA FUD 3 CHRISTINE ROBARTSON
3 STONE COLD SOBER 3 PETER WILSON
4 ESKIMO DANCER 1 REG HAZELGROVE
5 SURFIN’ SILENCE 3 MALCOLM DAWSON
6 INFLAMMABLE 3 ROBERT GILTINAN
7 SLEEK AND SMART 1 JOHN CONLON
8 LETHAL MARISKA 3 JAN FINNERAN
9 SKY LARKING 3 SANDRA HUNT
10 MANHATTAN 3 DARRYL TREMBATH

Race 9 520m 9.34pm
5TH GRADE CARTWRIGHT PROPERTY GROUP F4
1 PURE SHOT 5 RODNEY HERR
2 STOCKMAN 5 GAVIN LINNAN
3 WRITE OFF BART 5 NICK TZOUVELIS
4 CHARMING MOLLY 5 THOMAS NOBLE
5 HIT FOR TEN 5 JOHN PAY
6 SNEAKY SHIRAZ 5 RAYMOND BURMAN
7 QUARTER TIME 5 MICHAEL THRUPP
8 FEDRICK TYCOON 5 JEANETTE CAUCHI
9 HITECH O’FIVE 5 GREGORY PAULL
10 CLARRIE EARLY 5 RAYMOND GATTI

Race 10 600m 9.58pm
5TH GRADE WINNING EDGE F4
1 CALL ME RAMBO 5 RAYMOND GATTI
2 INTREPID FORCE 5 JOHN FIELD
3 TEXAS RANGER 5 BRIAN KUTNER
4 HEZA RACER 5 JOHN REIMER
5 ROYSTON RENEGADE 5 PETER ROY
6 SHEZA SURFER 5 JOHN REIMER
7 SHE’S THE WORD 5 GARRY GILBERT
8 DOOLEY’S ANGEL 5 BARRY DULL