Sunday 1st August 2010

Greyhound Box Draw For Sandown Park – Sunday 1st August 2010

Race No. 1Www.sandowngreyhounds.com.au12:48PM (VICtime)
Maiden event over 515 Metres at Sandown park Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1NICK’S DRUMSTICK55337R J Partington (Pearcedale)
2SLEDGINGR J Britton (Lara)
3TIGER’S REBEL52262R J Britton (Lara)
4WONGAWILLI SIMON38G J Bate (Lara)
5MR. WHISTLER23254J Carr (Devon Meadows)
6STRICTLY FORMAL53A Langton (Anakie)
7NAPA VALLEY3T J Jones (Chiltern)
8SISCO SPICE54442J Galea (Lara)
9PANTELLICA54348D Brown (Officer)
10NOAKI STORM32M W Baldock (Pearcedale)
Race No. 2$18 Super Sunday Roast01:13PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1VALENTINE BALE44427G J Bate (Lara)
2MARL’S DELIGHT82887P J Clark (Wangaratta)
3TZAR’S GIRL37432J L Mccallum (Craigieburn)
4WYNDHAM GRACE48273E J Barsby (Werribee)
5SPIDERMAN MCCOY43784R J Britton (Lara)
6AMITOLA43538S A Colpoys (Warneet)
7WHITE PEARL84436M Galea (Sunshine )
8KISSED A GIRL42468J R Britton (Anakie)
9COYOTE REBEL65148V Karabitsakos (Keysborough)
10WYCEE PUZZLED85884R D Brook (Elliminyt)
Race No. 3Solo01:31PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1DAWN PRINCESS12826J Carr (Devon Meadows)
2WANDY LAYLA21R J Britton (Lara)
3COOPER’S DELIGHT71782P J Clark (Wangaratta)
4NO DELAY176M R Dapiran (Seymour)
5FLASHPACKER23313L A Hughes (Longford)
6FIERCE WEETBIX1522V ( Mileto (Thornbury)
7MARGARET BALE53715G J Bate (Lara)
8SPLITZVILLE32135G M Brown (Officer)
9WYCEE PUZZLED85884R D Brook (Elliminyt)
10COYOTE REBEL65148V Karabitsakos (Keysborough)
Race No. 4Radio Sport 92701:56PM (VICtime)
Restricted Win N/P event over 595 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1ANDALE MONO61331I P Newcombe (Koo Wee Rup)
2AUNTY BESSIE73133R S Smith ( South)
3GO MARCHING IN62522L A Hughes (Longford)
4WILD ARMS17367R J Britton (Lara)
5SLEEPY ASSASSIN76624I W Dann (Whitelaw)
6TEXAS KAOS41762L R Russell (Sale)
7TOTAL REBELLION73813C R (Tynong)
8YES NICOLE86773M Briganti (Tuerong)
9IGGLE PIGGLE54516C L Mcmillan (Drouin)
10SEDUCTABLE33461T B Harris (Seymour)
Race No. 5Macro Meats02:21PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1DR. WOWZER18168M W Baldock (Pearcedale)
2UPSY DAISY66672C L Mcmillan (Drouin)
3ELITE CITY13254J P Psaila (Little River)
4TACIT STEVE38858G P Rigg (Girgarre)
5TIME SPLITTER34165R J Britton (Lara)
6TACIT SKYE64131D L Jarvis (Westmeadows)
7MANETTI BALE35267G J Bate (Lara)
8TEAHUPOO62845D N Mcdonald (Cranbourne)
9SLIPAWAY GEORGE65374N Wynd (Lismore)
10BATNAP77558A Karabitsakos (Keysborough)
Race No. 6 Acv02:39PM (VICtime)
Restricted Win N/P event over 595 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1MELALUKA LAD22638L R Morshead (Barongarook)
2PEPE’S COLOUR36133J G Reynolds (Pearcedale)
3CHATTER CHIC52517N L Mcrae (Clyde)
4MARLY BOND33412I C Brown (Loch)
5SEASPRAY SURFER27681K Bailey (Stratford)
6WHERE’S FREEMAN84371L Newton (Briagolong)
7AMERICAN MCGEE55131R J Britton (Lara)
8WHIRL’S APART16511N Vincent (Lal Lal)
9GRAN TORINO45467J P Psaila (Little River)
10HELCONIA MISS62666H A Cooke (Newcomb)
Race No. 7Sandown Sixes03:04PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1PARTO’S SIMBA14264R J Partington (Pearcedale)
2BUDEFUL23561P J Frost (Heathcote)
3ELITE ICE22356J P Psaila (Little River)
4ARMAGEDDON24325J Stephens (Drouin West)
5LITTLE FIRE11781J Carr (Devon Meadows)
6STAR DIAMOND32885D J Irby (Rosebud)
7NANDO TORRES36626M W Baldock (Pearcedale)
8NALINGA LAD15161D N Mcdonald (Cranbourne)
9SLIPAWAY GEORGE65374N Wynd (Lismore)
10ROYAL CHOIR55485K R Seckold (Newstead)
Race No. 8Twitter.com/sandowndogs03:24PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1TEQUILA LASS76641J D Frewin (Newtown)
2ANOTHER REQUEST25134D N Mcdonald (Cranbourne)
3PURE PEACHES63162L M Gorman (Newborough)
4MIA TIGER22124I C Brown (Loch)
5COOL BAY48716A Mooney (Diamond Creek)
6JETHRO BODINE78517B Divirgilio (Devon Meadows)
7FIRE SHADOW73484J Carr (Devon Meadows)
8BIG TIME PLAYER24164J Worsfold (Girgarre)
9ROYAL CHOIR55485K R Seckold (Newstead)
10STONELEIGH67864C L Mcmillan (Drouin)
Race No. 9Macro Meats03:46PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1CADENZIA21442S A Holmes (Yarragon)
2ASTON LUCAS1131D N Mcdonald (Cranbourne)
3CHESS PLAYER311A Langton (Anakie)
4ONE EYED RED33431N Vincent (Lal Lal)
5CREATIVE ELUSION61814K J Podmore (Wagga Wagga)
6BAMBI BALE74377G J Bate (Lara)
7DELCORN BOY14144G F Hughes (Wendouree)
8SHEZA WEETBIX62154V ( Mileto (Thornbury)
9ACE’S DELIGHT73456P J Clark (Wangaratta)
10BATNAP77558A Karabitsakos (Keysborough)
Race No. 10Solo04:11PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1BOB’S DUN ROAMIN51665B W Moles (Noojee)
2UNO THE DREAM73476D Brown (Officer)
3DIXIE KONG76761R J Britton (Lara)
4FREDDIE’S RUN27735G M Bumpstead (Wendouree)
5CHARDONNAY ROAD75631D J Saunders (Somerville)
6TAMEIKA BALE22146G J Bate (Lara)
7DIVA DOLL15516B Divirgilio (Devon Meadows)
8RUN KOOKIE RUN81552A Galea (Sunshine North)
9STONELEIGH67864C L Mcmillan (Drouin)
10SLIPAWAY GEORGE65374N Wynd (Lismore)
Race No. 11Rapidvite Energize-er04:28PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1ROCK ON SURON31742S L Eustace (Athlone)
2BAMBINO BALE34476G J Bate (Lara)
3ALLY BALE23551G J Bate (Lara)
4HALF A HAZARD83575T P Reid (Yuroke)
5ACTIVITY41234D N Mcdonald (Cranbourne)
6TURN TO GOLD74745M K Lloyd (Anakie)
7DADDY’S ON FIRE51326J R Britton (Anakie)
8TESHIEL LASS78158S A Holmes (Yarragon)
9COYOTE REBEL65148V Karabitsakos (Keysborough)
10ACE’S DELIGHT73456P J Clark (Wangaratta)
Race No. 12Www.sandowngreyhounds.com.au04:46PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1METALLIC BLACK16876C R Haas (Tynong)
2MIGHTY MINX62263J Stephens (Drouin West)
3SINBAD’S ANGEL43386H A Cooke (Newcomb)
4SLIPAWAY WILLY62155N Wynd (Lismore)
5KELLY’S PIX46362K Lloyd (Anakie)
6STYLISH HERO55312G J Glass (Kyabram)
7VEDDER BALE65441G J Bate (Lara)
8BROADWAY ANGEL11434T A Deglaitis (Moolap)
9ROYAL CHOIR55485K R Seckold (Newstead)
10STONELEIGH67864C L Mcmillan (Drouin)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments