Thursday 29th April 2010

Greyhound Box Draw For Sandown Park – Thursday 29th April 2010

Race No. 1Rapidvite Akm Ht107:07PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 515 Metres at Sandown park Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1INTOXICATE15343R J Redenbach (Cranbourne)

2CRIME WAVE35333T Womann (Lara)

3DOLLY’S HAND54513D Dean (Nyora)

4MADE YOU LOOK22161G M Newman (Corop)

5BLOSS’S BENSON36142A R Mills (Tooradin)

6PROVEN KRUIZE32452J Thompson (Pearcedale)

7AZZAN BALE13781G J Bate (Lara)

8ICEMAN RAIKKONEN11511J R Britton (Anakie)

9GOTHAM BALE51548S J Collins (Lake Goldsmith)

10WADELOCK SAL87225R J Keating (Longford)

Race No. 2Rapidvite Accelerator Oil Ht207:24PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 515 Metres at Sandown park Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1BRONTE’S CHAT33124B A Bravo (Lovely Banks)

2EL GRAND SENOR11111C M Jones (Sale)

3AMANDA BALE14113A L Dailly (Anakie)

4DOOLALY22615M Clay (Lang Lang)

5BUDDY LOVE44181M A Delbridge (Balliang)

6GOLD RUSH MAX23343P Reinders (Gruyere)

7APACHE LEAP12624R C Bartolo (Little River)

8UNO THE DRILL11532P M Patterson (Bet Bet)

9GEORGIE’S HAND14173D Dean (Nyora)

10WYNDHAM FLYER17323N A Stanley (Portland)

Race No. 3Radio Sport 927 Sandown Cup – 13 May07:44PM (VICtime)
Grade 5 event over 715 Metres at Sandown park Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1BLING IT ON41311J Westerlo (Clyde)

2PURE RANGE13236D Crisafi (Officer)

3SKULL WHEEL83117S W Bruce (Warrnambool)

4DR. EVEREST41664W J Mcmahon (Darriman)

5ARVO’S FLORENCE12458T E Burns (Kooweerup)

6ALLEN ULRICK62452A L Dailly (Anakie)

7WOT PRICE GEORGE32431G G Allen (Darnum)

8JUST MISHIE52752N P Boyd (Pearcedale)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 4Rapidvite Acv Ht308:09PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 515 Metres at Sandown park Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1HORNBLOWER3F153J A Selleck (Tooradin)

2DAMEK11111E J Thomas (Invermay)

3PHILBY11635R J Britton (Lara)

4POTSY WEBER55115R J Giles (Harston)

5GEISHA BALE15551G J Bate (Lara)

6BUNDY BALE52137S J Collins (Lake Goldsmith)

7MAD MAGIC44315D A Beasley (West Footscray)

8NED’S PEDRO23433D N Mcdonald (Cranbourne)

9SPIRAL SIREN71434T Womann (Lara)

10LORDIE KEATS44513J A Adlam (Cardinia)

Race No. 5Rapidvite Vite Amino Gb Ht408:28PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 515 Metres at Sandown park Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1OUR VERA36132S R Blacksell (Cape Bridgewater)

2RYKER BALE13326A L Dailly (Anakie)

3LATIFI JIAM11184R J Giles (Harston)

4QUESTA BALE26366S J Collins (Lake Goldsmith)

5FLYING PIECES21716F Ryan (Koo Wee Rup)

6EIGHTH WONDER52157D I Burnett (Drysdale)

7LEPRECHAUN CHLOE61227R C Bartolo (Little River)

8PETAL ROSE44111G R George (Beulah)

9LEADING HAND56134D R Dean (Nyora)

10PENSKI ILLUSION43414T Womann (Lara)

Race No. 6Victorian Rugby08:52PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 595 Metres at Sandown park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.

No.NameFormTrainer

1DYNA JAYDEN53712G J Bate (Lara)

2ZAMBOLA BALE11671G J Bate (Lara)

3WHITFIELD BALE16561G J Bate (Lara)

4SITTING BEAR24833A J Britton (Lara)

5ROSE TAYLOR11421L V Iredale (Frankston)

6PURE INSPIRATION65111D N Mcdonald (Cranbourne)

7NELLY BALE56415A L Dailly (Anakie)

8WHERE’S WOMBY42214K G Greenough (Pearcedale)

9MITCHELL’S MISS61115W B Punshon (Parwan)

10COOL BAY23811A Mooney (Diamond Creek)

Race No. 7Moorabbin Rams Rugby09:12PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 715 Metres at Sandown park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.

No.NameFormTrainer

1SYMMETRY44115R J Britton (Lara)

2OODLES ROCKS63876N Vincent (Lal Lal)

3MICKIE KEATO21457R J Keating (Longford)

4BERNIE BEETROOT15611D I Burnett (Drysdale)

5BEST OF TIMES36128C J Dalton (Nth Croydon)

6COUNTESS OF CORK84412D N Mcdonald (Cranbourne)

7ALLEN ZANDER56321A L Dailly (Anakie)

8SYDNIE ALLEN56826A L Dailly (Anakie)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Macro Meats09:35PM (VICtime)
Free For All event over 515 Metres at Sandown park Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1MAX DA MUSS54571P Bartolo (Little River)

2COOPER BALE24282G J Bate (Lara)

3SEEK AND DESTROY11154B Panetta (West Melton)

4SNOW PRINCE32125B Proctor (Alberton West)

5GRIP THE STICK75344R Pollock (Watsonia)

6NO MORE WOT43262D E Selleck (Tooradin.)

7DR. LEONAROO11623J L Mcmahon (Darriman)

8SHUNTED15143D I Burnett (Drysdale)

9JOSHUA ALLEN62534S J Collins (Lake Goldsmith)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Rapidvite Acid Neutralizer Ht509:55PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 515 Metres at Sandown park Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1ARVO’S SPHINX1F664M Chilcott (Iona)

2MID LEVELS13113P E Giles (Moe)

3DYNA FORTE32511G J Bate (Lara)

4PENELOPE BALE34411S J Collins (Lake Goldsmith)

5OBSCENE11531M T Carter (Violet Town)

6DR. BOE JANGLES31551W J Mcmahon (Darriman)

7HOLSTEIN MISS47114T Womann (Lara)

8IMMACULATE12126B Jones (Pyalong)

9MOLLY GRACE34264R J Britton (Lara)

10PEDRA BRANCA63842L Smith (Maryborough)

Race No. 10Rapidvite Energize-er Ht610:12PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 515 Metres at Sandown park Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1PENTHOUSE11112J Thompson (Pearcedale)

2MEPUNGA DIVA62442J R Britton (Anakie)

3BLITZEM BALE54544S J Collins (Lake Goldsmith)

4WHERE’S HANNIBAL62511I D Bindley (Wonthaggi)

5SISCO JET65312J Galea (Lara)

6BRIAN BORU58836A C Tabone (Nambrok)

7CHARLIE CHA CHA23112R C Bartolo (Little River)

8SPARKLING MOLLY21177P J Wishart (Nth Ringwood)

9BLIKSEM58484I L Cockerell (Buckley)

10TRACTOR MAX3F143D J Baker (Carnegie)