Thursday 2nd October 2008


Race 1 www.sandowngreyhounds.com.au
Grade 5 515 Metres 07:08PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 42533 HUEY SAGE NBT I R Vigor
2 14 CYCLONE BROCK 30.89 K M Bravo
3 33213 SPLENDID RETURN 30.21 D J Williams
4 48358 WANT A MINTEE NBT A Bayliss
5 12482 HELLO RODNEY NBT L C Evans
6 12532 EL GRECO FSH G L Howell
7 75432 WONGAWILLILESLEY NBT J Galea
8 58458 LADY VIOLET NBT K J H McCann
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 2 SANDOWN SIXES
Grade 5 515 Metres 07:25PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 35326 RUSTIC WIZARD NBT A Langton
2 34382 FIGHTER JET 29.99 S N Britton
3 74225 HUNTED DOWN 30.16 S O Mills
4 42315 VINNIE VEGAS 30.22 M L Mallia-Magri
5 14114 TENACIOUS TED 30.18 M G Edwards
6 41576 HANK NBT D Mines
7 14211 HURRICANE SPHINX NBT P E Giles
8 21821 WONGAWILLIROY 30.24 J Galea
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 3 www.rapidvite.com
Mixed 4/5 715 Metres 07:44PM
$4240-1210-605 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 32224 DISCO GIRL NBT D W Knocker
2 75114 OODLES ROCKS FSTD N Vincent
3 17617 RED SHILLING FSH R P Lesueur
4 12535 FLYING KOSMAS NBT J A Selleck
5 53225 BREAK THE ICE 42.58 C J Johannsen
6 25731 DEFECTIVE 42.27 P C Anderton
7 14475 SONIC JET 42.42 P Reinders
8 16751 TAWQEET DELTA 42.78 K R Chalker
9 64135 RECOMMEND RED Res. NBT C S Siekman
10 71822 COOL AND EASY Res. 42.71 P C Anderton

Race 4 TALL TREES
Mixed 4/5 515 Metres 08:08PM
$4240-1210-605 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 56513 PETER LALAH 30.06 J Brooks
2 12544 SPADER 29.91 D G Crawford
3 33314 KING PUZZLE NBT P C Anderton
4 25324 GARNER 29.96 B R Parker
5 * * * VACANT BOX * * *
6 16671 RONMAR 30.04 P E Giles
7 82158 GABLE EXPRESS 29.61 D J Fisher
8 61773 THOUGHTFUL MISS 30.18 A Langton
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 5 SCHWEPPES MELBOURNE CUP PRELUDE 9
Special Event 515 Metres 08:28PM
$4985-1425-710 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 74336 ACCORDIAN 30.01 K D Leek
2 57142 BIG BRISTLER 30.26 F E Alister
3 31263 SAINT SHE SWEET 30.61 G S J Ennis
4 F4416 ASHBY BALE 29.86 A L Dailly
5 25111 EXCELLERATOR 29.92 P E Giles
6 41511 BOUNDING BILLY 29.82 M P Turner
7 21413 ABNER BALE 30.22 G J Bate
8 16216 AMELIA BALE 29.90 K Hunt
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 6 MULTICAM ROUTERS TWIN CITIES VIC FINAL
Grade 5 Final 515 Metres 08:52PM
$4985-1425-710 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 11811 PURE ELLE 30.12 P E Giles
2 31632 THREE DIMPLES NBT B M Thomson
3 43332 ANEVAY NBT P E Giles
4 13232 MOVEMBER MAC NBT D J Fisher
5 68571 TIZZ MAGIC 29.86 N King
6 36172 OCEAN STORM NBT G S J Ennis
7 17111 VINTAGE OCTANE 29.58 D N McDonald
8 17611 JERRY THE JET 30.12 J S Ennis
9 22743 IRINKA JIM Res. NBT W A Vassallo
10 42533 HUEY SAGE Res. NBT I R Vigor

Race 7 SCHWEPPES MELBOURNE CUP PRELUDE 10
Special Event 515 Metres 09:11PM
$4985-1425-710 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 24212 PHOENIX SHIRAZ 29.88 C M Jones
2 55215 SHOOTING STAR 29.75 C J Johannsen
3 26235 ARVO’S FALCON 30.04 K Arvanitis
4 43143 DANTE BALE 30.17 G J Bate
5 32621 SHANLYN COOL 30.30 K P Smyth
6 13523 BLIKSEM 29.78 I L Cockerell
7 11182 AMITY BALE 29.98 G J Bate
8 78115 SHAWTAY 30.30 A L Dailly
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 8 SCHWEPPES MELBOURNE CUP PRELUDE 11
Special Event 515 Metres 09:35PM
$4985-1425-710 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 23414 NIKAYLA STORM 30.08 M L Mallia-Magri
2 13147 ALPINE WAY NBT P J Ryan
3 12117 STONER BALE 29.73 K Hunt
4 46236 BEWARE 30.11 G J Bate
5 47322 JACKFULL 29.72 F Bonaccurso
6 23323 BO FRAZIER 29.73 D Geall
7 1323 JARVIS BALE 30.03 G J Bate
8 28F88 IZZIBLACK 29.97 C W Mizzi
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 9 www.multicamcncrouters.com.au
Grade 5 515 Metres 09:55PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 85548 TURBO TUBBS NBT S Trim
2 62535 DELLA PEARL FSH S H Hili
3 62152 RING TOP 30.30 C A Treherne
4 76713 BRANDEEN RED 29.88 T J Allen
5 67525 CASUAL LYRICS 30.22 J A Sharp
6 67673 KRUG SUBJECT NBT G L Arvanitis
7 17146 TOOWOOMBA BANKER 30.33 S A Holmes
8 46544 EXHILARATION 30.25 P Reinders
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 10 SCHWEPPES
Grade 5 515 Metres 10:15PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 16713 BEAUT CONQUEST NBT C Galea
2 21512 BRESCIANO NBT B Bonaccurso
3 83416 SHALL SHE FSH D G Crawford
4 85351 UNO JACOB NBT M L Mallia-Magri
5 85576 SMOOTH MOVER NBT W P D Read
6 53524 TYPHOON FLYER NBT A Keating
7 15383 PRETTY COOL NBT P J Burley
8 14141 HOT EIRE NBT P C Anderton
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 11 RADIO SPORT 927
Grade 5 515 Metres 10:34PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 46342 ROC A DOODLE 30.44 R Henness
2 42311 TIJON JEM FSH K M Bravo
3 37363 CLUBS ARE TRUMPS NBT D L Warburton
4 27235 TIGER DOUGLAS NBT J R Higgins
5 47712 ALBUS DUMBLEDORE NBT L Cockerell
6 61352 BOMBER HEART 30.01 S H Hili
7 71121 TUBBY’S BOY FSH T C O’Neill
8 13655 COLD ALCATRAZ NBT K P Smyth
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments