Tuesday 17th February 2009


Race 1 LINFORD TELECOM
Maiden 424 Metres 06:49PM
$750-215-105 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 2 BURNSY’S MAGIC NBT T E Burns
2 55265 COOL PEARL NBT J Risk
3 28225 NIKITA STAR NBT S B Ralph
4 66323 TARNEIT NBT S Trim
5 26727 YANGTZE RIVER NBT P Dedes
6 BURNSY’S PIGGY NBT T E Burns
7 37542 LUCK OF IRISH NBT M Campbell
8 87243 ROHAN’S GIRL NBT J C Rohan
9 234 SHONA MONELLI Res. FSH D Crisafi
10 57512 DAVE’S PRIZE Res. FSH G Mitchell

Race 2 CHRIS HUMPHREY OFFICE NATIONAL
Grade 5 424 Metres 07:14PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 15127 ASHLEE BLACK FSH G J Armstrong
2 72315 FLAG RAISER NBT J Grindley
3 66424 SPIRIT EXPRESS NBT W P D Read
4 32576 HARD WORK 24.41 D H Dawson
5 48273 HOTLINE HAWK 24.80 M Campbell
6 51772 SHE’S A DALTON NBT G Dalton
7 24421 STRESSFREE LADY NBT F E Alister
8 23572 UNO TORI NBT A J Gringhuis
9 77267 HELLO HAYLEE Res. NBT J C Rohan
10 76846 MEXICAN WAVE Res. NBT M Braithwaite

Race 3 SHAR DEN DOG TRAILERS
Grade 5 424 Metres 07:36PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 1324 DROOPY MONELLI FSH D Crisafi
2 451 DRIFTIN’ TAYLOR 24.45 C R
3 62723 INSTANT ROCKSTAR NBT W A Vassallo
4 22112 CORDOZAR FSH C J Johannsen
5 81 SHARROCK 24.33 S B Ralph
6 31222 HE’S ALONE 24.27 I W Dann
7 32615 RECYCLED 24.20 R Shiells
8 41 MYSTERY CREEK NBT L H Bottom
9 41886 ARDI AARDVARK Res. NBT R P Cunneen
10 18378 INDI SPIRIT Res. NBT R M Busuttil

Race 4 AUST. QUALITY PET FOODS
Grade 5 424 Metres 07:53PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 54145 ABODE 24.27 R Shiells
2 12665 DONNA VERITA NBT R P Adams
3 3811 PINGALONG 24.66 M Galea
4 44331 NEW MODEL FSH D J Saunders
5 14242 STRETCH HUMMER FSH P E Giles
6 24122 VESZPREMI NBT C J Johannsen
7 75333 TIFFINIE’S GEM NBT F E Alister
8 11383 RUFUS DUFUS FSH B Divirgilio
9 56624 CANNY SURPRISE Res. FSH D H Dawson
10 65327 BOMBER MAGEE Res. NBT R Stallworthy

Race 5 UNCLE BOB’S
Grade 5 424 Metres 08:12PM
$1000-285-140 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 21118 TALLINN PRINCE 24.02 D Crisafi
2 71171 HEAD BARISTA NBT G N Villinger
3 41435 SALEGREYS GOLD FSH C J Johannsen
4 86845 VIBRANT SHOW 25.23 R C Ferris
5 72375 LEE MAX 24.15 R J Partington
6 74377 HIGH FLYING BOY 24.56 D J Saunders
7 45264 DIAMOND DEADLEY NBT G M Brown
8 61686 HUSTLING JONNO FSH W Van-Nes
9 41858 SIP FOR SIX Res. NBT G A Burton
10 87485 PINK TAFFETA Res. NBT M Justice

Race 6 PAK MOWERS FINAL ()
Grade 5 Final 424 Metres 08:35PM
$1245-355-180 GOBIS $800 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 121 ELLY CLAMPETT 24.14 R Divirgilio
2 11621 REMO ARCTIC NBT G Mitchell
3 58421 ELITE PLAYER 23.93 P Dedes
4 25671 KIKI BOND NBT C J Johannsen
5 1311 BRASS KNUCKLES 24.01 W A Vassallo
6 14441 MISS STRESS FSH G Mitchell
7 1161 SAIUNG FSH S B Ralph
8 18411 KREUZER MURPHY FSH E F Caruana
9 24122 VESZPREMI Res. NBT C J Johannsen
10 23572 UNO TORI Res. NBT A J Gringhuis

Race 7 VEOLIA ENVIRONMENTAL SERVICES
Mixed 4/5 424 Metres 08:54PM
$1060-305-150 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 71484 ELGRANDO HILTON 24.14 S A Reed
2 35572 IRINKA JIM NBT W A Vassallo
3 67445 KIRJEN LASS 24.42 G A Smart
4 67713 DEAD SET LEGEND 24.51 M Height
5 12315 POLINELLI 24.09 W R Bickerton
6 85532 HOT MARKET 24.52 S B Ralph
7 31112 DICTATOR 24.24 G Kreskas
8 27512 WOODY BE GOOD 24.23 M B Clark
9 65848 TRIPPY TACO Res. 24.27 M J Busuttil
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 8 KINGSTON TROPHIES
Free For All 424 Metres 09:12PM
$1245-355-180 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 44151 ALL OR NOTHING 24.01 C A Divirgilio
2 31113 FOUR WAY POWER 24.15 G Kantzidis
3 42322 ALPINE WAY 24.09 P J Ryan
4 27218 KAYGEE 24.05 P M Tabone
5 53841 LESTER WRINKLE 24.28 K L Minne
6 75144 PALE CRUSADER 24.31 P A Rowley
7 12426 TIME GOES 24.08 K D Leek
8 55645 MO HENRY 24.32 T E Burns
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 9 LION QUALITY PRODUCTS (VETERANS)
S/E Veteran 424 Metres 09:35PM
$1245-355-180 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 32763 KINGSTON ROYALE NBT C J Johannsen
2 22331 AKINA FIRE 24.17 P A Rowley
3 83327 KING WITHIN 24.56 P C Brown
4 412F5 AVON LYLA MAY 23.88 A Ferguson
5 66463 PETER LALAH 24.26 J Brooks
6 34313 WELLSLEE LASS 24.40 J E Peterson
7 34515 RING TOP 24.15 C A Treherne
8 65655 BOLD WARRIOR 24.12 R J Umbrasas
9 26267 LANDING ZONE Res. 24.25 G Kreskas
10 22857 SPOT ON SARGE Res. 24.23 W J Majoor

Race 10 RAPIDVITE
Grade 5 424 Metres 09:54PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 174 OVAL EXPRESS FSH R Shiells
2 42231 NORTHERN THUNDER FSH F E Alister
3 831 OCKY’S BOY 24.40 I W Dann
4 53643 LILY’S BOY 24.31 P E Giles
5 46343 ROHAN NBT J C Rohan
6 67317 ALL GAS 24.75 R P Cunneen
7 43577 HOTLINE MINE NBT D H Dawson
8 31314 POSTIES ARE FSH R Stallworthy
9 17486 ROWO ROCKET Res. NBT G A Smart
10 76466 UNO WANTON Res. NBT A J Gringhuis

Race 11 RADFORD’S BUTCHERS
Grade 5 424 Metres 10:12PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 71263 SPORTY FELLA 24.19 C J Johannsen
2 76468 SONIC SETTLER 24.53 M R Patching
3 17253 FEVINATOR NBT B Albert
4 21351 MR. LEE LEE FSH G Mitchell
5 28151 TITLE WHISPER NBT R Stallworthy
6 12355 DADDY LASSOO FSH G L Howell
7 38514 FLY WHEEL SHAZZA 24.31 S J Bye
8 26162 YORGI MILO 24.07 R P Cunneen
9 36875 SYONIC KING Res. NBT W Van-Nes
10 45374 PAUL’S PRIDE Res. NBT W P D Read

Race 12 ELGRANDO AT STUD
Grade 5 424 Metres 10:32PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 24865 MARCHELL NBT J Chippendale
2 21745 SADDLES ABLAZE NBT W P D Read
3 84132 SNOW DANGER NBT M Grindley
4 25354 EARLY PUZZLE 24.37 P E Giles
5 13213 HOLY MOLEY FSH F E Alister
6 32641 MEGAN NBT B L Smith
7 61T44 ONE PUTT PAT 24.51 R P Cunneen
8 43253 SOCIETY’S GIRL NBT P J Burns
9 33667 KYNETON Res. FSH P G Kennard
10 68817 FIRM HANDSHAKE Res. NBT C J Capuano

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments