Thursday, 28 August 2014

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 28 August 2014

Race No. 1Norfolk Butchers6:55 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE TORNADO [M]7FSHJ Frewin (Anakie)
2LIBSTAR [M]68747NBTR Mahony (Southern Cross)
3HARNEY [M]3NBTS Fisher (Lara)
4FULL OF DEE (NSW)[M]34424FSHJ Wright (Bald Hills)
5FLYNNIE [M]FSHS Fisher (Lara)
6WAI NUI LEA [M]722NBTJ Gigliotti (Napoleons)
7COSMIC BUDDY [M]56427NBTK Gavin (Killarney)
8DYNAMIC DASH [M]43755NBTM Niele (Berringa)
9KNIGHT KINGDOM [M]Res.86656FSHP Hammerstein (Ararat)
10BARBAROSE BOY [M]Res.58F68NBTP Brouwer (Branxholme)
Race No. 2Warrnambool Gotba7:19 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BILL I AM [M]3FSTDV Mcdonald (Yangery)
2GET UP DINOZZO [M]FSHA Clayton (Little River)
3FEARLESS JOHN [M]7FSHJ Hunt (Avalon)
4BANK DETAILS [M]22638FSHK Bailey (Maffra)
5WARAMI SAM (NSW)[M]25334FSTDM Delbridge (Balliang)
6GOT HELD UP (NSW)[M]4FSTDE Steel (Nullawarre North)
7CHRICHTON BALE (NSW)[M]5FSHM Delbridge (Balliang)
8FEAR THE BEST [M]52FSTDJ Hunt (Avalon)
9SAINT GRACIE [M]Res.35254NBTA Cook (Koroit)
10UNTHER BALE (NSW)[M]Res.2665FSHM Delbridge (Balliang)
Race No. 3Bendigo Bank7:34 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ANOTHER CITY [5]34247NBTK Anderton (Warrnambool)
2MISTER MINT (NSW)[4]1383722.29(1)J Sheahan (Warrnambool)
3ZOE [4]1133222.39(8)D Brown (Lara)
4YO YOSHI [5]5767422.31(3)J Sharp (Lara)
6SELECT MACKA [4]3435822.26(2)K Bailey (Maffra)
7USAIN BUZZA [4]4356122.24(5)J Sharp (Lara)
8VILA JOYA (NSW)[5]55344NBTJ Frewin (Anakie)
Race No. 4Warrnambool Toyota Oaks Day Nov. 6th7:54 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA MACHINA (NSW)[5]7125NBTJ Hunt (Avalon)
2CRYMELON SCYLLA [5]3713FSHJ Weir-smith (Dooen)
3MEADOW VIEW [5]318FSTDP Keane (Koroit)
4MACBURNER [5]54278NBTR Walsh (Koroit)
5BARJAS [5]76646NBTD Hammerstein (Ararat)
6BLACK MOGAMBO [5]46587FSHM Gibbons (Lara)
7SHE’S GOT ISSUES (QLD)[5]63164FSHD Beasley (Footscray West)
8BLACK MACOY (QLD)[5]6242225.78(1)M Gibbons (Lara)
9REGAL SOUND [5]Res.47888FSHJ Brouwer (Branxholme)
10BOWEN RAIDER [5]Res.44235NBTB Weis (Portland)
Race No. 5Carpetcourt (1-4 Wins Gobis Reg. Only) (gobis)8:16 PM (VIC time)
Restricted Win event over 450 metres at Warrnambool Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1BELENA PRINCE [4]7151225.98(8)R Brewer (Camperdown)
2RILEY’S PLANET [5]28218NBTD Brown (Lara)
3BOURBON CLUB [4]7162225.68(8)D Fisher (Lara)
4BORIS BEKIM [5]3847525.57(6)B Fish (Dennington)
5MY TURANZA [4]5127525.68(2)D Fisher (Lara)
6SUTTON CLUB [5]712NBTS Fisher (Lara)
7CHIEF’S CHOICE [4]4235825.78(4)D Fisher (Lara)
8COSMIC CYCLONE [5]2315526.09(7)D Brown (Lara)
9CAZAR ROSE [5]Res.2374125.98(1)R Walsh (Koroit)
10CLASSIC CAPER [5]Res.2627725.93(6)L Harrowfield (Colac)
Race No. 6Grv Vbis Maiden Final (gobis)8:40 PM (VIC time)
Maiden Final event over 450 metres at Warrnambool Of $11,710 Prizemoney.
1st: $7,500 2nd: $2,140 3rd: $1,070 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1NOOSA ROCKET [M]32NBTD Fisher (Lara)
2CUDGEE DESTROYER [5]1125.62(1)G Hunt (Cudgee)
3AFRICAN STORM [M]44NBTA Langton (Anakie)
4SIX GREEN THUMBS [M]33NBTN Vincent (Lal Lal)
5AROLOK MOLLY [5]2222125.56(8)P Riches (The Sisters)
6DARK JAMESON [5]1325.51(2)P Anderton (Devon Meadows)
7CREAMY SODA [M]72332NBTL Cockerell (Buckley)
8CUDGEE GEORGE [M]24NBTG Hunt (Cudgee)
9LITTLE CAVIAR [M]Res.73455NBTP Teuma (Winslow)
10BOO SHEY [5]Res.241525.66(8)P Bouchier (Dennington)
Race No. 7Kermonds Hamburgers8:59 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TYE ME UP [5]2452425.73(1)T Mcdonald (Yangery)
2WITCH BALE (NSW)[5]84248FSTDM Delbridge (Balliang)
3BLACK BARRON LAD [5]87178NBTD Lewis (Allansford)
4QUILTY [5]12523NBTP Anderton (Devon Meadows)
5WILLY BALE (NSW)[5]48635NBTM Delbridge (Balliang)
6CRACKERJACK LAD [5]54565NBTA Courts (Lara)
7PSYCHOTIC BOB [5]18131FSTDM Lloyd (Anakie)
8GAZZELLIOT [5]6648725.82(5)D Beasley (Footscray West)
9REGAL SOUND [5]Res.47888FSHJ Brouwer (Branxholme)
10GEORGIA’S OSTI (NSW)[5]Res.55668FSTDM Niele (Berringa)
Race No. 8Macey’s Bistro9:21 PM (VIC time)
Grade 4 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SUNDANCE ROCK (NSW)[4]2346325.59(7)D Drew (Dennington)
2COSMIC STATION (NSW)[4]5312325.22(8)D Brown (Lara)
3OUT THIS WAY (NSW)[4]1682325.55(6)B Weis (Portland)
4CORNELIUS FUDGE [4]44456NBTL Cockerell (Buckley)
5KARAGIOZIS [4]5714125.55(8)B Weis (Portland)
6LYRICAL ALLEN (NSW)[4]2664825.99(1)M Delbridge (Balliang)
7ARENA ALLEN (NSW)[4]8316425.40(3)J Hunt (Avalon)
8SIR LENNY [4]1322225.63(3)B Bunworth (Casterton)
Race No. 9Eureka Sheds (veterans)9:43 PM (VIC time)
S/E Veteran event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AMERICAN DOLLAR [5]6675822.16(3)T Mclaren (Warrnambool)
2WHY NOT BEAU [5]4F887NBTA Harding (Hamilton)
3DEMONSTROUS [5]67667NBTA Clayton (Little River)
4VAPOURASH [4]18881FSTDL Morshead (Barongarook)
5KID KIDDO [5]87685FSHP Brouwer (Branxholme)
6MID AIR CRASH (NSW)[5]2182FFSTDK Mitchell (Casterton)
7IMA HARLEY [5]3282222.11(8)R Walsh (Koroit)
8SHAW STREET RACE (NSW)[4]3744622.50(1)R Brewer (Camperdown)
Race No. 10Coast Fm & 3yb10:04 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SPYWARE [5]4585526.08(8)A Courts (Lara)
2CROWBAR [5]56556NBTA Courts (Lara)
3DAWN WAKER (NSW)[5]32212NBTS Bruce (Warrnambool)
4WHIZ KID [5]33577FSTDL Franklin (Willaura)
5KANG BALE (NSW)[5]2323425.72(8)J Hunt (Avalon)
6SHADOW LEA [5]42284NBTJ Gigliotti (Napoleons)
7KEN’S PARTY [5]6868825.63(3)A Mcinnes (Elliminyt)
8GO ON THEN [5]24826FSTDL Delbridge (Balliang)
9BOWEN RAIDER [5]Res.44235NBTB Weis (Portland)
10GEORGIA’S OSTI (NSW)[5]Res.55668FSTDM Niele (Berringa)
Race No. 11Protectcorp Securities10:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FIGHT CLUB [5]18224NBTD Fisher (Lara)
2SELECT BOY [5]33853FSHK Bailey (Maffra)
3GALAXY FORCE [5]85868NBTP Hammerstein (Ararat)
4TERRIFYING [5]17668FSTDA Courts (Lara)
5SELECT JESS [5]5661NBTK Bailey (Maffra)
6TIK TOK BOOM [5]53687NBTK Gavin (Killarney)
7SUNSHINE DIVA [5]75187NBTJ Brouwer (Branxholme)
8COSMIC LILY [5]4232122.65(1)D Brown (Lara)