Thursday 10th July 2008


Race 1 520m M 19.28
LAKELINE BUTCHERY MDN
1 OVERAWED M OWEN LANGLEY
2 SILVER COLLISION M JOHN FLEMING
3 POP ROCKER M GARY DAWSON
4 MISS MEANDER M GARY SADLER
5 HIP LORIAN M LES DEGUARA
6 YEAH UNO M DAVID WILSON
7 LEFT JAB M ELIAS BAKIRTZIDIS
8 HIGH SPEED WRECK M MARK ARNCLIFFE
9 SCATTERED M BARRY BURNET
10 MARAUDING MOLLY M GLENN SUMMERFIELD

Race 2 520m 4 19.52
PORT KEMBLA RSL CLUB
1 CLASSIC REVENGE 4 VINCENT SPITERI
2 HYPER EXPRESS 4 DARREN SULTANA
3 MY ENFORCER 4 PETER MANTACH
4 CLAPPO 4 LORETTA RICE
5 INFINITY 4 RUTH MATIC
6 STRIPED 4 LASZLO SCHAUMANN
7 SHE’S HOT 4 CRAIG KING
8 MY BOY COOPER 4 LORETTA RICE

Race 3 520m 5 20.11
PORT KEMBLA LEAGUES CLUB
1 CRASH OSTI 5 RON LENGLING
2 FACE THE RAT 5 MONICA JONES
3 ADAM’S FOX 5 DAVID WILSON
4 SHY BOND 5 MARK ARNCLIFFE
5 MARBILL 5 ANTHONY AZZOPARDI
6 DEAD WOOD DANCER 5 MICK PLAYER
7 FINE ELEMENT 5 HAJNALKA STANKOVIC
8 HUSH PUPPY 5 GLENN SUMMERFIELD
9 THREE THREES 5 MARK ARNCLIFFE
10 GO HALVES 5 MARGARET GREER

Race 4 520m M 20.35
STH’N ENGINE RECONDITIONING
1 MATTHEW’S AVE M CHRIS O’BRIEN
2 HIGH ON LIFE M PHILIP GOODSELL
3 SOBRIQUET M RUTH MATIC
4 LITTLE BLUE GEM M SHAUN EVANS
5 VINNIE CHASE M LINDA HILLSLEY
6 MY QUOTED M FRANCIS HAYES
7 TWO BLACK EYES M SEYMOUR VASSILAKIS
8 CLASSIC TWO TONE M VALETTA MCDONALD
9 MARAUDING MOLLY M GLENN SUMMERFIELD
10 BLACK SLATE M JOHN RUDD

Race 5 600m 4/5 20.55
www.daptodogs.org.au
1 ROYAL TOUCH 5 CAROLYN REINKE
2 POINT BOY 5 FRANCIS HAYES
3 COLORADO TOURIST 4 STEVEN WHITE
4 WATTA DOUBLE 5 MARGARET GREER
5 CHITTAWAY LAD 5 SEYMOUR VASSILAKIS
6 DARK BLUSH 5 SUZANNE HOLLAND
7 SOME FLICK 5 JOHN RUDD
8 SMASHING JEN 5 NEIL FALK
9 CONSCIOUS 5 JOHN MOORE
10 KING BYRON 5 ELLEN NICCOL

Race 6 520m FFA 21.14
PORT KEMBLA RSL FFA
1 LET HER FLY 3 CAROLYN REINKE
2 WILSON 3 TERRENCE KENNEDY
3 BEVERAGE 1 GARRY WILLIAMS
4 TYPHOON TILLY 3 SUZANNE HOLLAND
5 STOLE THE SHOW 2 STEVEN WHITE
6 FANCY STOMPER 1 TRACEY BRYANT
7 RIGHT ON RUBY 1 TRACEY BRYANT
8 TRUE DESTINY 1 ELIZABETH BONT

Race 7 520m 5 21.38
PORT KEMBLA LEAGUES CLUB
1 DAINTY HABIT 5 GEOFFREY COOK
2 WATTA HALF 5 MARGARET GREER
3 TENTERFIELD LIL 5 DESMOND HEWITT
4 WATTA CASE 5 MARGARET GREER
5 BETTER OFFSET 5 JUDITH FISHER
6 AUNTY ANN 5 JUDITH FISHER
7 RICKY ROSS 5 TERRENCE KENNEDY
8 CRADLE MOUNTAIN 5 OWEN MAKIN
9 CAMEO’S SHADOW 5 SANDRA CLISSOLD
10 DIRECT LASS 5 MARK ARNCLIFFE

Race 8 520m NG 21.58
BLACK&WHITE CUP FINAL
1 ASHBY CRIMES 4 ALLAN MANWARING
2 DANA KNUCKLES 4 NEVILLE BROWN
3 BARGERO 4 STEPHEN CLEARY
4 REAL CLASSIC 5 ROBYN GOODWIN
5 MYALLA DANCER 5 STEPHEN CLEARY
6 WORLD NEWS 4 LASZLO SCHAUMANN
7 TRUE FANTASY 5 GEOFFREY COOK
8 PROWLER 5 RUTH KING
9 DAINTY HABIT 5 GEOFFREY COOK
10 BLACK POP M RAYMOND KOPPMAN

Race 9 520m 5 22.22
PORT KEMBLA QUALITY MEATS
1 STICK WITH ME 5 BARRY CAMPBELL
2 BERTIE SANNETTE 5 MARK GATT
3 MISS SUMMER FLY 5 JULIAN MICALLEF
4 SHE DEVIL 5 GARY SADLER
5 YALLAH TARGET 5 GEORGE MICALLEF
6 NAMBUCCA DREAM 5 MARK ARNCLIFFE
7 MAKE A MEMORY 5 ADAM WALLACE
8 JOAN’S DREAM 5 BARRY BURNET
9 MAID REDUNDANT 5 LILLIAN DALTON
10 EVIL AUNTY 5 JOHN MOORE

Race 10 520m 5 22.42
NO RACING AT DAPTO 17/7/08
1 LITTLE LOVE 5 BARRY BURNET
2 DEADWOOD DOT 5 MICK PLAYER
3 SUE’S FURY 5 PAUL HODGSON
4 TADMORE MADDY 5 SIMON MA
5 TOOLMAN JACK 5 PETER LISLE
6 IMA CAMEO 5 SANDRA CLISSOLD
7 DASTARDLY 5 MICHAEL JENNER
8 SAIDA 5 RUTH MATIC
9 WATTA DIGGER 5 MARGARET GREER
10 MISS SCORPIO 5 MARY SPITERI