Tuesday 19th August 2008


Race 1 400m M 18.57
GOOD LUCK WOY WOY JRLFC U16’S
1 APACHE PORT M DESMOND TUILLIER
2 TIM TAMTERRA M JOHN MILES
3 PURE OF MIND M ALAN LAVERTY
4 OBAFEMI M RIKKY MONCRIEFF
5 ASSIGNMENT M PAUL BOYD
6 APACHE RUN M TAMARA SPINKS
7 COUSIN KOSTANZA M MICHELLE SHAMBLER
8 BIDDYKEN DOLL M JEFFREY HILDER
9 BOMBED OUT M VICKY MALCOLM
10 WATTA FELLA M MARGARET GREER

Race 2 515m MX 19.22
R & M MOORE CLEANTASTIC FNL
1 CURLY JANE M BEVERLEY SLOAN
2 IPAVE M MERVYN FIELD
3 WHIZZER WATSON 5 MAUREEN WEST
4 WATUSI LUCY M RAELEE SHEARER
5 VASE M PETER LAGOGIANE
6 FANDANGO BOLERO M KEITH ROBERTS
7 PERCHANCE 5 WENDY BROWN
8 LITTLE EZZA M DOUGLAS SMART
9 KEIRA ARIEK M RONALD ROBERTS
10 FLIGHT M BEVERLEY SLOAN

Race 3 400m FFA 19.39
HORNSBY BLINDS & AWNINGS STAKE
1 LEAVING DEBREE 3 JOHN HARRIS
2 DISPLAY BONUS 1 EVELYN HARRIS
3 PEPPERMINT MAID 3 DENNIS KURTZ
4 TOMMIE NATE 3 JOHN MILES
5 MIDGEMITE 4 MICHELLE SHAMBLER
6 NEW SOUTH BAZ 4 GLEN MCLEAN
7 OMINOUS SPIRIT 4 FRANK ANDERSON
8 WATTA CASE 3 MARGARET GREER
9 WILD WISHES 4 DAVID CLIVE

Race 4 600m M 19.57
DOWNEY FAMILY STAKE
1 DISAPPOINTED M NOEL SONTER
2 ARIANNA PORTA M ANTHONY PAGANO
3 MINI MOJO M MALCOLM CUNEO
4 BOLTING BREE M BARBARA CHENEY
5 CRAZY NIGHTS M DAVID ABBOTT
6 WING A WAY M HELEN IVERS
7 BAMALICIOUS M MILLISSA MARSH
8 SAILBOAT BRENDA M BARRY HOWELL
9 NO BINGO M PAUL ABDALLAH

Race 5 515m FFA 20.20
ELEGANZE BRIDAL/FORMAL FASHIONS
1 GROPER MICK 4 MARK BELL
2 LAURIE’S DIAMOND 3 LORRAINE ATCHISON
3 LAGOON BLUES 4 JOHN ANTONELLI
4 WATTA HALF 3 MARGARET GREER
5 MADISON TOKAAM 4 HELEN PULLMAN
6 GLEN ABBEY RED 4 BEVERLEY CAFFYN
7 TIGGERLONG GO 2 MARGARET KEYS
8 CHEVY MISS 4 MICHAEL MANUEL

Race 6 515m 5 20.39
RAY FARRANT CEMENT RENDERING HT1
1 FUTURE FUND 5 JOHN LAWSON
2 WATTA GUY 5 MARGARET GREER
3 EMMA TEE 5 WARREN HARPER
4 MAGGIE LYN 5 MARK BELL
5 REMA’S ABRASIVE 5 EDWARD FOYLE
6 TIGGERLONG PATCH 5 MARGARET KEYS
7 APOLLO PRINCE 5 JOHN MOORE
8 BLUE OSTI 5 MALCOLM CUNEO
9 GEMBAZ 5 GLEN MCLEAN
10 MISS SUSHI 5 RONALD KEMP

Race 7 515m 5 20.57
T J MCPARLANE HT 2
1 TRUE FANTASY 5 JOE CORTE
2 SYMONDS 5 MARK BELL
3 WINGEN ASSASSIN 5 JOHN LAWSON
4 DYLAN TOKAAM 5 HELEN PULLMAN
5 MISS SOUTHS 5 BEVERLEY SWEENEY
6 MR. SOUTHS 5 WARREN HARPER
7 COOL RESORT 5 MALCOLM CUNEO
8 DRIVE UP 5 JOHN LAWSON
9 CERRUTI 5 LORRAINE ATCHISON
10 KILLARNEY BABE 5 GREGORY PERRIN

Race 8 600m 4/5 21.20
QUICKSERVE FRUIT’N’ VEG WOY WOY
1 OUR MARION 4 MERVYN FIELD
2 JUST LEGAL 5 KEVIN CROWFOOT
3 LONELY LIVING 5 DOMENIC TRAINO
4 RED SOX 5 MARK BELL
5 QUOTA OF COAL 4 NOEL WRIGHT
6 WINGEN PRINCESS 5 JOHN LAWSON
7 SOLITO 4 GERALD LEE
8 BRAVO ROYAL 5 ANGELA HAND
9 SCAR CRASH 5 ADAM WADE

Race 9 400m 4/5 21.39
TOUKEY 150 GAMES STAKE
1 WILD DEBREE 4 JOHN HARRIS
2 YOU AND I 5 EDWARD TRENHOLME
3 RISKY’S RUN 5 MARK SATTLER
4 GENUINE OPAL 5 LESLIE HUDSON
5 ISLA MUJERES 5 JAMIE HAWKINS
6 AUDACIOUS 5 JOHN REASON
7 BIG SKY RULER 5 RIKKY MONCRIEFF
8 MISS JORDY 5 DIANE WELLS
9 BELLA DOONS 5 ANDREW FOUKKARE
10 VIOLET JOAN 5 TERRENCE RANSOM

Race 10 600m 5 21.57
FRESH WORLD STAKE
1 DANIEL SON 5 WARREN HARPER
2 AYE JAY CEE 5 MICHELLE SHAMBLER
3 TICKETS 5 HELEN IVERS
4 SKILL TO THRILL 5 SHANNON BOYD
5 DEEALBERT 5 DANIEL KINSELLA
6 BEGGAR’S BELIEF 5 PETER HONNERY
7 HORNET’S STING 5 DAVID CLIVE
8 THREE WISE MEN 5 JOHN EDWARDS
9 SCAR CRASH 5 ADAM WADE