Tuesday 30th June 2009


Race 1 420m M 18.45
SWEENEY TODD BUS LINES STAKE
1 COOL MCCOOL M STEPHEN KEEP
2 DOIN’ MY BIT M RICHARD VRCKOFF
3 BARCAROL M GARY PETTERSEN
4 BLACK PAJERO M MICHAEL GOULDING
5 JIM ADIOS M KEVIN ACKLING
6 KEN ROSE HI M TREVOR THOMPSON
7 DUSTY SPRITE M JAMES MADIGAN
8 AWESOME BLUE BOY M COLIN KNOWLAN
9 HIGH DEF M JEFF CUMMING
10 WOODVIEW LASS M ROBERT HUMPHREY

Race 2 420m 5 19.08
RUDGLEY PLUMBING STAKE
1 CODY 5 BRUCE CADEN
2 GLAM SLAM 5 FAYE CURREY
3 YORKLEA SUNRISE 5 GARY PEEL
4 YORKLEA FLASH 5 ANTHONY MARRAS
5 KULU ROSE 5 JOHN CLARSON
6 KIOWA CHARM 5 VALERIE VICKERY
7 MERGING 5 JEFF CUMMING
8 GRAND CANYON 5 MATHEW REID
9 DIVER’S DALLWOOD 5 GLENDA DART
10 KULU ROYAL 5 KIM GOODING

Race 3 635m MX 19.26
BANGALOW HOTEL STAKE
1 DINJERRA BEAUTY 5 RODNEY SHEATHER
2 SOCKS ROSE HI M TREVOR THOMPSON
3 EBONY ZAC M C CARTER-KING
4 HIGH ON HIGH 5 DOUGLAS PARKINSON
5 DINJERRA LADY 5 RODNEY SHEATHER
6 MARIE RELTUB M RONALD MCCALMAN
7 WARRIOR SAM 5 RICHARD VRCKOFF
8 MISS COPENHAGEN M ROSANA STREATFIELD
9 PILFERED BOOZE M DEAN TURLEY

Race 4 520m M 19.42
TOY KINGDOM STAKE
1 JUST A LAKIE M COLIN KNOWLAN
2 JUST HONEY M TIM BILLIN
3 MOUNTAIN CREEK M GLENDA DART
4 MARY ROSE HI M TREVOR THOMPSON
5 AWESOME LIZZY M COLIN KNOWLAN
6 COOL CYCLONE M MARILYN JOHNSON
7 FLY BY TRICK M DARRYL SCHAFER
8 ANN ROSE HI M TREVOR THOMPSON

Race 5 520m 5 20.05
HASTI SKIPS STAKE
1 DIANA TRICK 5 DARRYL SCHAFER
2 DALLARETTO DEMON 5 RICHARD VRCKOFF
3 BUDAPEST 5 BRIAN MCKIVAT
4 TULLYMORGAN TOM 5 CRAIG CARRAGHER
5 FREAKY’S FLYER 5 GARY PEEL
6 BONDI BEAUTY 5 MATHEW REID
7 MAMMA CASS 5 GARY PEEL
8 ORIANA FLYER 5 LORNA COATES
9 CIANNA LOUISE 5 BRIAN MCKIVAT
10 MASSIVE TIDE 5 RONALD MCCALMAN

Race 6 635m 4/5 20.24
BLUEDOG BBQ’S STAKE
1 YORKLEA GLORY 4 ANTHONY MARRAS
2 BROOKE TRICK 5 DARRYL SCHAFER
3 BECK’S JAYDEE 5 DENISE ROBINSON
4 BRICKENDON BOY 4 FAYE CURREY
5 JUNIOR JAYDEE 5 DENISE ROBINSON
6 SPRITELY BABE 5 JAMES MADIGAN
7 SUNBURNT TZAR 4 GARRY CLUSS
8 ELLE BABE CLOUD 5 GAVIN LOWE
9 BATTLE BROTHER 5 GARRY STREATFIELD
10 MISS JERSEY 5 GLENDA DART

Race 7 520m FFA 20.42
BANGALOW SUMMER 6’S STAKE
1 DADDY LA PLUME 4 JAN FINNERAN
2 SASSY SPRITE 4 JAMES MADIGAN
3 INTELLIGENCE 1 LEE WYLIE
4 SKAISE 4 MATHEW REID
5 Vacant
6 KULU BUNYIP 3 JOHN CLARSON
7 YORKLEA CITY 3 ANTHONY MARRAS
8 PROCORD 3 CHRISTOPHER SCHAEFER

Race 8 420m 4/5 21.05
BANGALOW’S 5TH GRADE STAKE
1 CAPTAIN BRAVO 5 JAMES MADIGAN
2 BOUNCY 5 DEAN TURLEY
3 DOLLY SPRITE 4 JAMES MADIGAN
4 BRALYN LILLY 5 BRADLEY NORTHFIELD
5 LESSON IN LOVE 5 JOHN DART
6 KIDATEE ALF 5 BRADLEY NORTHFIELD
7 PRETTY KARANNE 5 WILLIAM MORRIS
8 BRAD RAIL 4 JOHN FREE
9 TAXAPRO 5 CHRISTOPHER SCHAEFER
10 FREE KNIGHT 5 HELEN COOPER

Race 9 420m 5 21.24
BANGALOW BOWLS/SPORTS CLUB FNL
1 TEDDY SHE GOES 5 JASON FREDERICKS
2 GOOD OLD BLUE 5 STEPHEN CASEY
3 SAMBO STAR 5 BRUCE CADEN
4 SINGLE CHANT 5 PETER FULLER
5 UNEARTHED 5 ROBERT ANDREWS
6 SICK AND TIRED 5 ALLAN LANG
7 MARVELLOUS 5 JOHN CORRIGAN
8 MECCA MAGIC 5 JAN FINNERAN
9 TOTALLY MINE 5 ANDREW MONAGHAN
10 HALLUCINATOR 5 JANICE MCLEAN

Race 10 520m 4/5 21.42
TULIP BELL STAKE
1 ELITE JESSICA 5 GLENDA DART
2 RINHALS 5 SHANE ROBINSON
3 TEDDY TO GO 4 RONALD MCCALMAN
4 AZURE ALLEGRO 5 NEVILLE ROBSON
5 ALLEGRO CHARM 5 NEVILLE ROBSON
6 SOOKIE TAWDRY 5 WILLIAM SMITH
7 CLUB SPORTZ 5 WILLIAM MORRIS
8 WELL 5 GARRY GEARY
9 BELLBIRD PARK 5 MATHEW REID
10 NICKY LYNDAN 5 TERENCE JORDAN