Thursday 9th July 2009


Race 1 520m 6.43pm
NOVICE MANTRA LAD F4
1 COOL POSS N DENIS COMERFORD
2 ELIZABETH N MELVYN PEARSON
3 ROBO RAPTOR N TONY BRETT
4 ROLLING DICE N NED SNOW
5 KAMIKAZE MAGPIE N ANDREW RICH
6 REFUSAL N ADAM WHITMORE
7 NOTTA WHISPER N MARGARET QUARRELL
8 HEY OBAMA N BEVERLEY CHAPPELL
9 HOPKINS N ASHLEIGH WILLIAMS
10 RUN KODIE RUN N SERGIO LIVOTTO

Race 2 520m 7.05pm
5TH GRADE THE “A” TEAM F4
1 LUVA DRINK 5 RON BALL
2 SURFER JACK 5 RONALD BLACKMORE
3 WILD SILENCE 5 MALCOLM DAWSON
4 POP CULTURE 5 CHRISTINE ROBARTSON
5 ELEVEN GRAND 5 JOHN EDWARDS
6 AZAKHAN 5 ALEX GREEN
7 CHEEKY PRINCE 5 TOM TZOUVELIS
8 CHERIKA 5 KERRY BOUFFIER
9 HEZA SURFER 5 JOHN REIMER
10 MISS BLACK MAGIC 5 BRETT DAVIES

Race 3 600m 7.22pm
(BEST 8) HAWKINS MEDIA SOLUTIONS F4 1ST LEG EXT DBL
1 GENISTA REIGN 1 NEIL FALLS
2 ON THE ROPES 3 DIANNA BUXTON
3 BLACK RULER 2 REG HAZELGROVE
4 CLASSY CHA CHA 3 NOEL MURDOCH
Box5 VACANT
6 BOUNDING 2 FRED CROWTHER
7 CODE 2 ROBERT GILTINAN
8 TEXAS RANGER 3 BRIAN KUTNER

Race 4 520m 7.41pm
4/5 GRADE GARRARDS F4 2ND LEG EXT DBL
1 ROYSTON RENEGADE 4 PETER ROY
2 STRONG BREEZE 4 REG HAZELGROVE
3 KATHY’S RECALL 4 MARGARET QUARRELL
4 BOOZEROO 5 VERITY COTTON
5 PREMIER CHIEF 4 MARGARET QUARRELL
6 MANHATTAN 4 DARRYL TREMBATH
7 TONTO TEARS 4 TONY BRETT
8 RYLEE’S ROCKIN’ 5 GREGORY STELLA
9 TAKE A SQUIZZ 5 GARRY GILBERT
10 MIDNIGHT JACK 5 GEORGE JOYCE

Race 5 710m 8.05pm
(BEST 8) “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 KNOCKERS REVENGE 5 CORY AUSTIN
2 UNO PLAY BOY 2 HELEN KEEP
3 INTREPID FORCE 5 JOHN FIELD
4 IRISH FANTASY 4 GARRY GILBERT
5 NABISCO 5 PATRICIA CARRINGTON
6 DASHING TOP HAT 4 DWYER LENNON
7 SEMINOLE 4 MICHAEL THRUPP
8 SUNBURNT TZAR 5 GARRY CLUSS

Race 6 520m 8.25pm
5TH GRADE (BITCHES) MICK COX RACECALLERS CUP
F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 RIVER SEINE 5 ASHLEIGH WILLIAMS
2 DANCING RAHTEE 5 GEOFFREY GIBB
3 GIDGEE GLIDER 5 THOMAS NOBLE
4 GYPSY FORCE 5 JASON DURRANT
5 PRINCESS KERO 5 BOB WRIGHT
6 RAVEN BELLE 5 JIM GALLAWAY
7 SEXY SAL 5 RON BALL
8 BOGIE GEM 5 TONY BRETT
9 VELOCITY THUNDER 5 SHANE ELLIS
10 QUARTER TIME 5 MAX HAY

Race 7 520m 8.44pm
(BEST 8) BIG DOG PET FOODS F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 STONE COLD SOBER 3 PETER WILSON
2 AZASTAR 2 ALEX GREEN
3 BLACK MONTY 2 THOMAS NOBLE
4 SURFIN’ SILENCE 3 MALCOLM DAWSON
5 MILLENNIUM 3 GREGORY BRENNAN
6 GRAMPIAN 1 GREGORY BRENNAN
7 ESKIMO DANCER 1 REG HAZELGROVE
8 ELMA FUD 2 CHRISTINE ROBARTSON
9 KALLAN BALE 3 TOM TZOUVELIS

Race 8 520m 9.08pm
MIXED FINAL IMAGETEC GOLD COAST CUP GROUP 2
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 COSMIC RUMBLE 4 STEPHEN KAVANAGH
2 VELOCETTE 1 GRAEME BATE
3 PADDY BELL 3 PATRICIA CARRINGTON
4 TREW MILLIONS 1 TINA WOMANN
5 DASHING CORSAIR 1 DWYER LENNON
6 RYAN’S A ROCKET 3 RON BALL
7 TURANZA BALE 1 GRAEME BATE
8 HIGH EARNER 3 CHRISTINE ROBARTSON
9 ELMA FUD 2 CHRISTINE ROBARTSON
10 STONE COLD SOBER 3 PETER WILSON

Race 9 600m 9.35pm
5TH GRADE BRANDONS ELECTRICAL F4
1 DIAMOND SPAR 5 JOHN EDWARDS
2 JOSH’S BUDDY 5 BOB BELFORD
3 BLAINE BALE 5 TOM TZOUVELIS
4 HOT DESSA 5 STEPHEN ARNOLD
5 HONEY BUNNY 5 PAUL MCILVEEN
6 SACHEEN’S WISH 5 GLENDA DART
7 GROWTH STATE 5 WAYNE HICKS
8 ULTRA RUMBLE 5 STEPHEN KAVANAGH
9 SMOKEY GIRL 5 JULIUS PERRETT
10 HEZA RACER 5 JOHN REIMER

Race 10 520m 9.55pm
5TH GRADE SKY CHANNEL F4
1 REGAL VICE 5 JOHN PAY
2 FIRE SALE 5 GARRY GILBERT
3 THUMPSTER BALE 5 TOM TZOUVELIS
4 ELISE ODETTE 5 DENNIS MOORE
5 QUAYS ON LOGAN 5 BEVERLEY CHAPPELL
6 BOGIE BOMBER 5 TONY BRETT
7 FEVER JACK 5 GEORGE JOYCE
8 ANOTHER REQUEST 5 CHRISTINE ROBARTSON
9 ELSIE TANNER 5 BOB WRIGHT
10 SHEZ ROSIE 5 MALCOLM DAWSON