Tuesday 7th July 2009


Race 1 MAIDEN 380m 7.15pm
1 STELLA PEG M MICHAEL CAMPBELL
2 BENTLEY ROB M PHILLIP RUDALL
3 EGYPTIAN ROSE M GARY HEATH
4 GUGGENHEIM M SONIA TAYLOR
5 MRS. RUBBLE M MICHAEL CAMPBELL
6 LITTLE FOX M JOAN NEWNHAM
7 SWIP STAR M JAMES LEE
8 GOLD BOMBER M GLEN OLSEN
9 BENTLEY REE M PHILLIP RUDALL
10 GERARDA M GLEN OLSEN

Race 2 NOVICE 380m 7.33pm
1 BINNAWAY LAD N NANCY MAYNARD
2 REGENT MIDNIGHT N MICHAEL CAMPBELL
3 LOG IN N MICHAEL CAMPBELL
4 THANKS MICK N NATHAN GOODWIN
5 GO SHARN N MATE RAJAN
6 BET ON EB N SONIA TAYLOR
7 FUN POLICE N NATHAN GOODWIN
8 MULBERRY PIE N PAUL FREDERICKSON
9 JASNEY’S STAR N SONIA TAYLOR
10 RED SEQUIN N JOAN NEWNHAM

Race 3 5TH GRADE 380m 7.51pm
1 GREG AARON 5 CLARENCE WILCOX
2 GOZO FAST GIRL 5 MATE RAJAN
3 DIZZY DUX 5 KEITH JACKSON
4 BAMBOO BANGLE 5 GARY HEATH
5 ONE MORE PIRATE 5 ADRIAN MILANI
6 STRUTH MALOUF 5 MICHAEL CAMPBELL
7 DEEDEE RESCUE 5 NATHAN GOODWIN
8 DEEDEE MONTEGO 5 NATHAN GOODWIN
9 VALENTINE’S MISS 5 MICHAEL HICKMOTT
10 JASNEY’S STAR 5 SONIA TAYLOR

Race 4 3RD GRADE 380m 8.09pm
1 ADDIS ROSE 3 NATHAN GOODWIN
2 FORCE OF REVENGE 3 SONIA TAYLOR
3 GO ATTITUDE 3 MICHAEL CAMPBELL
4 JARRY BOY 3 MATE RAJAN
5 MRS. MCMANN 3 NATHAN GOODWIN
6 CLEAN BREEZE 3 MICHAEL CAMPBELL
7 HALIFAX BAY 3 MATE RAJAN
8 UNMARKED 3 RICKY CAMP
9 LUKE’S PRINCESS 3 ADRIAN MILANI
10 BLUEWATER MAID 3 MICHAEL CAMPBELL

Race 5 380m 8.27pm
1/2 GRADE F.F.A.
1 BACKHOE BILLY 2 MICHAEL CAMPBELL
2 BIG ALFORD 1 BRADLEY BELFORD
3 BRONSAN MISS 1 MICHAEL CAMPBELL
4 SEE THROUGH 1 NEVILLE WATERS
5 WANTOBE MAGIC 2 BARBARA SAM
6 MR. BEETSON 2 JOANNE WOOLER
7 CHECK YA POCKETS 1 MICHAEL HICKMOTT
8 SURF BLASTER 2 SONIA TAYLOR
9 GILLBO 2 JUDITH OLSEN

Race 6 498m 8.45pm
(BEST 8) 2009 TOWNSVILLE CUP PRELUDE
1 BENTLEY NOMAD 1 PHILLIP RUDALL
2 MISS RAGAMUFFIN 2 JOAN NEWNHAM
3 DARK SILHOUETTE 3 SONIA TAYLOR
4 ALPHAMATIC 2 OWEN THOMSON
5 MIDNIGHT MUMMA 3 REBECCA FREDERICKSON
6 SYANNA 3 KELVIN MULLER
7 TIGGY BENTLEY 2 PHILLIP RUDALL
8 DA JUDGE 3 ROBERT OLSEN
9 TRENDY BLACK 3 GRAHAM THOMSON
10 SALTWATER ROSE 3 GLEN OLSEN

Race 7 4/5 GRADE 498m 9.03pm
1 MR. NEWFOUND 4 WAYNE FRENCH
2 WHERE’S MOLLY 4 BRADLEY BELFORD
3 SUPER SAMMY 5 ROBERT THOMSON
4 CALAIS CLASS 4 GRETA THOMSON
5 TINKA FLYER 5 JUDITH OLSEN
6 NANNYGAI NANCE 5 BRADLEY BELFORD
7 WOODSTOCK FLYER 5 ROBERT OLSEN
8 CAMPANCO 4 RICKY CAMP
9 CHAPLIN AIR 5 GRAHAM THOMSON
10 RED SEQUIN 5 JOAN NEWNHAM

Race 8 4TH GRADE 380m 9.21pm
1 HUGE NIGHT OUT 4 MICHAEL CAMPBELL
2 SUPERMAN STATE 4 MICHAEL CAMPBELL
3 STOLEN ONE 4 MICHAEL CAMP
4 KIRRA’S DESTINY 4 BARBARA SAM
5 ROSSCAL RAIDER 4 JOAN NEWNHAM
6 EARLY EDITION 4 JOAN NEWNHAM
7 KIOWA CRUISE 4 ISOBEL CAMP
8 KAY CEE CONVOY 4 NATHAN GOODWIN
9 MISS SEAGULL 4 OWEN THOMSON

Race 9 5TH GRADE 380m 9.38pm
1 FUTURE PRINCESS 5 MARGARET BERNSTONE
2 KWIK DETENTION 5 NATHAN GOODWIN
3 THUMPSTER 5 MATE RAJAN
4 TIGHT LINE 5 MATE RAJAN
5 VALENTINE’S WHIP 5 MICHAEL HICKMOTT
6 SPLENDID ROSE 5 CLARENCE WILCOX
7 SILVER HURDLER 5 SONIA TAYLOR
8 ZANY BLUE 5 NATHAN GOODWIN
9 VALENTINE’S MISS 5 MICHAEL HICKMOTT
10 RED SEQUIN 5 JOAN NEWNHAM