Thursday 29th January 2009


Race 1 400m M 16.04
WELCOME TO MAITLAND GBOTA MDN
1 BLACK BUZZARD M GREGORY PERRIN
2 SCARBOROUGH BOY M RAYMOND MORRIS
3 BOW TANGA M MAUREEN SHARMAN
4 PLAY THE MOVES M PHILLIP WALL
5 WHAT ABOUT BELLE M GREGORY CARRAGHER
6 TRUE ENFORCER M NEIL GOOGE
7 QUICK SHIFT M ROBERT HUNTINGTON
8 PINJARRA MISS M WAYNE COX
9 AYRTON GLOW M ANTHONY DUGGAN
10 CHASE ME ZULU M JOSEPH PRESTON

Race 2 450m M 16.22
MAITLAND MERCURY MAIDEN
1 FRINGE M MAJELLA FERGUSON
2 BLUE FLASH M MICHAEL MOWLE
3 KRIPSTA M ANTHONY SPENCE
4 UNSCATHED M ANTHONY DUGGAN
5 NIKKENBAH M MICHELLE SHAMBLER
6 PECULIAR M STEVEN COOLEY
7 DREAM EXPRESS M RAWDON SHERMAN
8 OINK M TONY MASON
9 JUMP RUN COMMIT M MICHAEL HOWDEN
10 DARTANYAN M WILLIAM BRIGHT

Race 3 400m MX 16.44
BLUE PAWS MIXED FINAL
1 LITTLE LUCIFER M MICHAEL COADY
2 DEBACLE M MICHELLE SHAMBLER
3 DITZY M SUSAN SMITH
4 OUR TOWN LAD M TERRY PRIEST
5 MAJOR WAGER 5 JOHN MOORE
6 CLASSY FORT M KENNETH CHEETHAM
7 SWINGIN’ M JENNIFER GREEN
8 COUNTER STRIKE 5 JENNY BARNETT
9 BAZOOKA’S GLOVE M COLIN LANE
10 CHOPPY WATERS M TERRENCE RANSOM

Race 4 400m 5 17.02
AUSURE INSURANCE & FINANCE STK
1 MISS NANMAC 5 DAVID SANDERSON
2 WHOOSHY WOO WOO 5 WILLIAM BROWN
3 TOTAL GIRL 5 SUSAN SMITH
4 STRIKING GENETIC 5 JAMIE EDWARDS
5 MICKEY’S SHIRAZ 5 ANTHONY SPENCE
6 BOSS NUMBER ONE 5 CLIFFORD CLARK
7 MISS MASON 5 RUSSELL HARLAND
8 GENISTA DANCER 5 ISABEL SHADLOW
9 LITTLE MARVEL 5 TONY MASON
10 MISS OPTIMAL 5 MATHEW MONCRIEFF

Race 5 450m 4/5 17.24
BELMORE HOTEL STAKE
1 QUOTA OF ALE 5 NOEL WRIGHT
2 APOLLO PRINCE 5 JOHN MOORE
3 NO DINGO 5 ADAM CAMPTON
4 MALLAIG MAGIC 5 GREGORY CARRAGHER
5 TICABOND 5 JASON MACKAY
6 BRILEY 5 GARY ALLERTON
7 TAKE THE KITTY 4 KENNETH CHEETHAM
8 SHADY CHARACTER 5 ARTHUR ARMSTRONG
9 HORNET’S STING 5 DAVID CLIVE
10 JOAN’S MAGIC 5 JOAN SINGLINE

Race 6 400m NG 17.42
MAIT GBOTA AUSTRALIA DAY CUP FNL
1 TEEVEE BLUE 5 THOMAS GAUNT
2 SILENT ACTION 4 LOUISE MCGEE
3 SMART ALFIE 5 RAYMOND LEE
4 HEAT 3 JENNY BARNETT
5 SHE’S WALAMMBY 5 ROBERT RODERICK
6 ALL THE MAGIC 5 ROBERT GREEN
7 TEEVEE BLACK 4 THOMAS GAUNT
8 HEY TYLER 4 PHILIP MUNN
9 STRIKING GENETIC 5 JAMIE EDWARDS
10 TOTAL GIRL 5 SUSAN SMITH

Race 7 400m FFA 18.02
CESS GREYHOUND/PET SUPPLIES FFA
1 ORPHAN POINT 4 GARY ERNST
2 SIR WALTER 2 PAUL RODERICK
3 HANNAH JANE 3 SANDRA WELLS
4 LOVELY LIZARD 3 RUSSELL HARLAND
5 WEMBLEY WHISPER 2 ROBERT GREEN
6 FIRST OVER 2 JOHN MUNRO
7 WILD WISHES 3 DAVID CLIVE
8 NEVER LIE 2 PAUL CONSTABLE
9 SPECIAL ROY 3 PAUL CONSTABLE

Race 8 450m 5 18.18
MULTICAM ROUTING SYSTEMS STAKE
1 LUCY TANGA 5 MAUREEN SHARMAN
2 AL’S DAVE 5 ANTHONY DUGGAN
3 RISKY ZOOLA 5 BENJAMIN SPENCE
4 BLUE WEFFALEE 5 TONY FORBES
5 ALLY JOY 5 BEVERLY SANDES
6 GOZOFF 5 DAVID RICHARDSON
7 SHOT AWAY 5 JASON MACKAY
8 BAM BAM DASH 5 DAVID HOARE
9 TOTALLY MANIC 5 DENIS BERWICK
10 TOTAL STYLE 5 MATHEW MONCRIEFF

Race 9 400m 4/5 18.35
MAITLAND DISTRICT LEAGUES CLUB
1 JACK’S ME MATE 5 BENJAMIN SPENCE
2 SANTORINI STYLE 4 EMANUEL BORG
3 EXTREME LEE BENT 5 JAMIE QUINN
4 BRUMBY TRICK 5 RUSSELL HARLAND
5 INTELLECT 5 JOHN CROSSLEY
6 JOE HENRY 5 GREGORY CARRAGHER
7 LITTLE JAMES 5 STEVE GYFTOS
8 LIGHTNING POINT 4 GARY ERNST
9 SURF ABANDON 5 JOHN MOORE
10 NUNKERI WARUGUL 5 RICK GRIFFITHS

Race 10 450m 5 18.55
VALLEY HOMES STAKE
1 MISS TWO BLUES 5 ANTHONY SPENCE
2 FLY TONIGHT 5 MARGARET ENRIGHT
3 HENRY TANGA 5 MAUREEN SHARMAN
4 ENHANCING ROWE 5 PETER SEATON
5 CALZAGHE 5 GLEN MINORS
6 BLAZING BENNY 5 DIANE WELLS
7 WEFFALEE HINCH 5 TONY FORBES
8 FIRST WEFFALEE 5 TONY FORBES
9 SCARY FEET 5 COLIN CALDWELL
10 STEEL JET 5 KEITH HAMILTON