Friday 16th January 2009


Race 1 515m M 15.47
DIDDY FELLA STAKE
1 LA VOCA M JOHN SWEET
2 MASTER QUINN M JOHANNES VANDERBURG
3 BLUE FLASH M MICHAEL MOWLE
4 SMASH GIRL M MARK MORGAN
5 PETTIGO LORAINE M GEORGE ROBINSON
6 KAYTEE DIVA M STEPHEN ATKINS
7 UNIQUE MAGIC M MARK DAVIDSON
8 MIX BOMB M WAYNE ATTWILL

Race 2 413m 4/5 16.07
KOOKABUNNA FLASH STAKE
1 APACHE SNOW 4 RONALD DAWES
2 BELLA DOONS 5 ANDREW FOUKKARE
3 LIGHTING FLOOD 4 CHAD GARRARD
4 AMOS PUZZLE 5 RONALD DAWES
5 FUEL TANK 5 ROBERT BROWNE
6 OPAL COVE 4 LESLIE HUDSON
7 LAURIE’S PLACARD 5 JOHN MILES
8 SUGAR HIT BENNY 5 ROBERT BROWNE
9 FLAMINGO STAR 5 NEAL GRAY
10 CATCH THE FLAG 5 FRANK CINI

Race 3 413m FFA 16.27
MCTEARAWAY STAKE
1 DISPLAY BONUS 1 EVELYN HARRIS
2 WILD WISHES 4 DAVID CLIVE
3 WALK LIKA MAN 2 WILLIAM CHRISTIE
4 ELL FOR LUCY 2 MERV SKINNER
5 TIM TAMTERRA 4 JOHN MILES
6 ROBBO’S RETURN 3 WAYNE ATTWILL
7 BARB’S MARY 3 WARREN KELLY
8 BRANDY BOY 4 ALLAN SESSIONS
9 NUNKERI WARUGUL 4 RICK GRIFFITHS
10 CLAIR ROBBO 4 EILEEN ROBERTSON

Race 4 515m M 16.47
TOMMIE NATE STAKE
1 SILVER SURFER M JOHANNES VANDERBURG
2 COOL WESTEND M GLEN BEUZEVILLE
3 SMASHIN’ GUITARS M GEORGE ROBINSON
4 EBELLA M NEIL JORDAN
5 WORLD’S COLLIDE M RON ASQUITH
6 ROCKABOUT MAGIC M MARK DAVIDSON
7 ACUMEN M RIKKY MONCRIEFF
8 EMLISA EIFFELLA M GEORGE ROBINSON

Race 5 515m FFA 17.07
CIPRIANI STAKE
1 EMO APPEAL 2 JOHN HARRIS
2 MISS ELLY MINT 1 ROBERT SMITH
3 MCTEARAWAY 3 JOHN SWEET
4 SYDNEY VELLA 3 JOHANNES VANDERBURG
5 Vacant
6 SOUTHERN DOMAIN 3 TERRENCE STEWART
7 GENISTA THUNDER 4 NEIL FALLS
8 YOUNG ALEX 4 RON BELL

Race 6 515m NG 17.27
COOL MAT @ STUD TROPHY FINAL
1 HEART OF BUDERUS 3 RON ASQUITH
2 KOTARA BEAR 5 RAYMOND LEE
3 PUNK APPEAL 4 JOHN HARRIS
4 JULIA GEE 3 ANTHONY DUGGAN
5 TIP OFF 4 GEOFFREY GRIMWOOD
6 WAVE TO MALO 5 TOM HALLEY
7 ALL MAGIC 5 MARK DAVIDSON
8 DEVINE RULER 4 PATRICK PARRELLI
9 JANE REACTION 5 LINDSAY AKERS
10 SNOWY RIVER MAN 4 GERARD TARGETT

Race 7 515m 5 17.47
DISPLAY BONUS STAKE
1 JOEY’S PUZZLE 5 LOUISE MCGEE
2 FLIRT MINT 5 BEVERLEY SWEENEY
3 DYLAN TOKAAM 5 HELEN PULLMAN
4 CYRUS TOKAAM 5 HELEN PULLMAN
5 ABSOLUTE TANGA 5 MAUREEN SHARMAN
6 BIG COOL CHEV 5 TERRENCE MARSH
7 PURE IMAGE 5 TROY HALLIGAN
8 JANE REACTION 5 LINDSAY AKERS
9 RETURN ONE 5 MARK MORGAN
10 SUSIE TOKAAM 5 HELEN PULLMAN

Race 8 515m 4/5 18.10
MISS ELLY MINT STAKE
1 BLACK WARHORSE 5 JOHN MILES
2 SO YOU SAY 4 NEVILLE STOKES
3 BELLICIOUS 4 MILLISSA MARSH
4 PRINCE JACOB 4 WILLIAM CHRISTIE
5 FORGET WHAT 4 JOHN EDWARDS
6 DIAMOND HEAD 5 RODNEY KIDD
7 BEN CROW 5 NEAL GRAY
8 BELZA PRINCESS 4 ANNE FOLEY
9 LATIN AGENCY 5 BEVERLEY SWEENEY
10 INTENT’S FORCE 5 JEANETTE ROCHE

Race 9 515m 5 18.30
WILD WISHES STAKE
1 BOMBO 5 WARREN SLADE
2 ROBBO’S INC 5 EILEEN ROBERTSON
3 MYKONOS MAX 5 RICHARD RILEY
4 MALLAIG MAGIC 5 GREGORY CARRAGHER
5 WAVE TO LEILANI 5 TOM HALLEY
6 SHADY CHARACTER 5 ARTHUR ARMSTRONG
7 ROYAL FELONY 5 FAY TROWBRIDGE
8 PEGGY’S CHANCE 5 BETTY KEENE
9 SHIZZLE APPEAL 5 JOHN WILSON
10 NO RUSHIN’ 5 NEVILLE STOKES

Race 10 515m 5 18.50
CHILI NEGRA STAKE
1 MAXIE’S CHARIOT 5 NEIL FALLS
2 ASSASSIN ON BAIL 5 EDWARD JAGO
3 MICK TANGA 5 ERIC SHARMAN
4 JESSICA ROSE 5 ROBERT CAMPBELL
5 SHOWTIME LEO 5 JOHN SWEET
6 SHANTAE 5 LOUISE MCGEE
7 LOVE YA MOTHER 5 RAYMOND HINDMARSH
8 SNOW BUNNY 5 SHANE WHEELER
9 HORNET’S STING 5 DAVID CLIVE
10 CRAIGIE LA 5 THOMAS PULLMAN