Saturday 21st April 2012

Greyhound Box Draw For The Gardens – Saturday 21st April 2012

Race No. 1Welcome To Betchoice Gardens Stk05:27PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1GOODWIN BENNETT55557NBTR E Berwick (Sawyers Gully)
2LEKTRA RICE67843NBTT J Hong (Kearsley)
3SHAK ATTACK56636NBTP W Neilson (Maitland)
4BARACUS65321NBTA Verhagen (Swan Bay)
5ROSE BAY ROXY48655FSTDM A Whitlock (Weston)
6HARRY HIGH PANTS5458530.04P L Akers (Rutherford)
7INCH PERFECT67433NBTJ King (Wilberforce)
8FAT BOY BUDDY86567NBTT F Callen (Argenton)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Greyhound Recorder Sprint H105:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1NETNOCK71223.06D C Diver (Medowie)
2FOAM PARTY3828723.01A B Campton (Vineyard)
3LOCHIE DOONS6481623.38A A Foukkare (Wyong)
4SWIP NITRO22535FSHL P Polidano (Berkshire Park)
5SAVANT6645422.92K Yates (Neath)
6FREEMAN’S QUEEN57633NBTB K Sweeney (Booragul)
7FRENCH CUISINE3325323.05M Anderson (Black Hill)
8BLACKOUT SHELBY34544NBTG J Robertson (Williamtown)
9WHERE’S LACY73481NBTJ P Woods (Heckenberg)
10TWINDALL278F623.10T F Callen (Argenton)
Race No. 3Greyhound Recorder Sprint H206:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SCREAMING JESTER3223623.01K D Jarvis (Kanwal)
2DALWOOD5416623.17D W Tuckwell (Wallsend)
3SONGAR MINI MAG5153322.92S M Greene (Kearsley)
4HEART ZSA TRUMPS2565222.84B J Buckley (Clarence Town)
5MYSTICAL MAGIC6124523.05M A Davidson (Fletcher)
6SALLY ACORN53551NBTA Verhagen (Swan Bay)
7SECRET MYSTERY234122.73S G Westman (Rooty Hill)
8TEGU26786FSHM J Beamish (Southern River)
9MAKE A SPLASH4177522.94F E Power (Noraville)
10TEREVA’S HALO51686FSHM Knowles (Erskine Park)
Race No. 4Hardy’s Precision Excavation’s06:27PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1GENISTA GYPSY43265NBTD A Roach (Lochinvar)
2SHELVED44422NBTR J Tredway (Keinbah)
3SHIRAZ BEE BEE45653NBTA Verhagen (Swan Bay)
4POCKET CANDY42784FSHR R Bell (Blacksmiths)
5COOL SENORITA32NBTW F Davidson (Cardiff)
6JENNIFER ROBBO34NBTE J Robertson (Williamtown)
7PROCHURE43NBTW A Vanderburg (Sawyers Gully)
8LIMITED ADDITION57462NBTM W Rimmer (Fullerton Cove)
9COARSAIR26854FSTDJ M King (Wilberforce)
10ELITE CONNOR64677FSTDT A Ball (Singleton)
Race No. 5Www.betchoice.com.au Stakes06:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1KAITLYN’S ROSE3135630.10A J Mccrohon (Dalwood)
2TIME FRAUD2716430.26D J Dunn (Howlong)
3ERNIE BILKO3356529.93T A Donaldson (Mardi)
4ITSA GOODWIN33715NBTL A Kilby (Weston)
5MULWEE SPOT33352NBTA Verhagen (Swan Bay)
6GOODWIN MAGGIE4137430.54C Mclennan (Cessnock)
7PAR61729.92W A Vanderburg (Sawyers Gully)
8EL CRASHO61353FSTDL A Kilby (Weston)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Betfair Blue Paws Final07:09PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1INFLUENTIAL MAN2F73NBTS B Pooley (Londonderry)
2WOODIE BILL ROSE2346122.90S J Hill (Thornton)
3DAADS SUPER4483NBTS J Brown (Sawyers Gully)
4HAPPY FLAME32NBTW A Vanderburg (Sawyers Gully)
5MISS GROOVEY5865123.34J M King (Wilberforce)
6SNEAKY’S SHADOW87772NBTT F Callen (Argenton)
7UNREAL CHANCE42NBTJ M King (Wilberforce)
8ATE PIZZA75122.89W A Vanderburg (Sawyers Gully)
9BLUE AUSSIE64563NBTT F Callen (Argenton)
10COARSAIR26854NBTJ M King (Wilberforce)
Race No. 7Greyhound Recorder Sprint H307:31PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1REMEMBER LILLEY1628223.09G L Greene (Kearsley)
2AMERICAN IDIOT6248522.93T F Callen (Argenton)
3PATTERSONS CURSE1186123.08H Tyndall (Berkeley Vale)
4LITTLETOWN FLIRT13523.28E Kelly (Jewells)
5DOSSY’S TIGER14633FSHL P Polidano (Berkshire Park)
6CHEF361622.92B J Canty (Rutherford)
7LOVE THE LOHAN7268323.14C Garrard (Maryland)
8LAY BACK2671223.10G P Harborne (Warabrook)
9SARAH PACKS48145NBTJ King (Wilberforce)
10PEOPLE POWER57673NBTP W Johnston (Toronto)
Race No. 8Greyhound Recorder Sprint H407:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1MR. KNOCKA44536FSHW A Mcdonald (Springside)
2DRINKIN’ SILVER76538NBTW M Ison (Bobs Farm)
3RACHEL MULWEE31485FSTDA Verhagen (Swan Bay)
4MISCHIEVOUS LADY12NBTS B Pooley (Londonderry)
5TUCK SHOP5134422.92R L Roderick (Toronto West)
6GO KELLY8162522.94D C Diver (Medowie)
7BUTTERFLY LADY8612623.26N York (Abermain)
8HOW’S THAT2617622.86J J Jaeger (Aberglasslyn)
9SHE’S FLASH1563423.38M G Bailey (Bellbird)
10WHAT A COLLISION6654822.93P W Neilson (Maitland)
Race No. 9All Pro Hospitality Stakes08:11PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DARCY SMITH25NBTM K Smith (Bundabah)
2BLUE AUSSIE64563NBTT F Callen (Argenton)
3BERYL SMITH25NBTM K Smith (Bundabah)
4COLLISION BLUE223NBTB J Buckley (Clarence Town)
5EYE SEE NOTHIN’55356NBTD J Hawes (Lake Munmorah)
6SHEZA HOT SORT56434NBTM Azzopardi (Lake Heights)
7FIRE ON BYEFSHA Verhagen (Swan Bay)
8BEST IN SHOW362NBTR J Tredway (Keinbah)
9PRAIRIE SUNRISE44883NBTD J Hawes (Lake Munmorah)
10FLAMIN’ GROOVEY78534NBTE T Jago (Gorokan)
Race No. 10Greyhound Recorder Sprint H508:32PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE TARAWI4323622.96M P Manuel (North Rothbury)
2MISS DUBAI31138NBTM C Moncrieff (Kahibah)
3MAJESTIC MISS1537723.25G J Agius (Dora Creek)
4NUNDLE FIRE7152623.46S N Kelly (Birmingham Gardens)
5JUST FOR LLOYD17123.06W A Vanderburg (Sawyers Gully)
6HUSSLING3173323.08I D Knox (Toronto)
7HANSOME REDBACK1644423.11G Robertson (Williamtown)
8SHE NOBLE13355NBTD Griffiths (Londonderry)
9WISETOWN LADY5286623.28W Omalveney (Doyalson)
10CYCLONE LOUIE7654723.80S E Mccann (Warabrook)